Salzkammergut 2014
Dojel jsem… Tisk E-mail
Pátek, 18. červenec 2014
 Je tomu přesně rok, když jsme se domlouvali, že bychom jako Goofáci mohli někam vyrazit společně na maraton do zahraničí. Slovo dalo slovo a ukázalo se , že když už tak pojedeme Salzkamergut Trophy. Ideální trať se mi zdála 119 km, ale po rozhovoru s Danem, že přeci, když už jedeme do Alp tak si užijeme nejdelší královskou 211 km. Já mám rád výzvy a kývl jsem na to. Hned jsem si zaplatil startovné, aby mě nic už nemohlo odradit od zdolání svého cíle pro rok 2014. Teprve pak jsem si zjišťoval podrobnosti o závodě. Jak pozdě Wink. Informace co se ke mně dostali, že jsou to šotolinové výjezdy, sjezdy a jeden výšlap na Salzberg a před cílem horší sjezd a jinak nic. Technicky nic náročného. Počasí, že je tam zrádné a jednou dokonce kvůli sněhu museli na 100 km zrušit závod. No co tedy vím, že musím najet co nejvíce na vytrvalost abych to vydržel a tak jsem se snažil, co čas dovolil. Díky rodině, že mě dovolili i na sedm hodin se jet projet atd.
Celý článek...
 
Salzkammergut Trophy 12.7 výsledky Tisk E-mail
Pondělí, 14. červenec 2014
 Pro rok 2014 jsme si dali výzvu objet legendární závod v Rakousku a to hned dlouhou trať, s kterou nikdo doposud neměl žádnou zkušenost. Věděli jsme, že je to krásný závod, který je těžký i za krásného počasí, ale to jsme bohužel neměli a tak hned při naší první účasti, jsme si užili deště. Start dlouhé a kratší 119,5km byl zahalen v mlhovém dešťovém oparu. Nakonec jsme se postavili na start úplně všichni a užili jsme si krásný den v rakouských Alpách. Myslíme, že nikdo nakonec své účasti nelitoval. Nakonec ani ti co nestihli limit, to berou jako výzvu pro další rok. Všem ještě neuschly krásné nové dresy a už jsme plni odhodlání se postavit příští rok na start a to s ještě větší účastí než tento rok. Kdo jakou trať se ukáže, až jak se nám bude dařit najíždět nějaké ty kilometry a někteří už teď hlásí, že vystupují z kategorie Tiráků 100kg a více. Jak se nám to podaří či nepodaří, si musíme počkat celý rok. Gratulace Goofákům za účast. Ostatní zkuste se přidat, trať si najde každý k sobě od 22km až po bájnou „dvěstějedenáctku“ s výšlapem na Salzberg.  
Celý článek...
 
Zvony bijí na poplach Tisk E-mail
Čtvrtek, 10. červenec 2014
 Goofy výzva z loňského roku je tu. Trocha rekapitulace a opakování je matka však to znáte. Vše začalo u ohně po jedné pradědovské časovce, kde jsme si řekli, že bychom rádi jeli společně i maraton v zahraničí. Je jasné, že padlo na nejmasovější a jeden z nejkrásnějších maratonu v Rakousku a to Salzkammergut Trophy. Jet krátké tratě je nesmysl, když tak si to užijeme a tak se zdála trať 119km jako ideální, protože královskou trať 211km bychom neujeli. V Listopadu je spuštěné přihlašování a telefon střídal telefon a ejhle 119 je málo, když už tam jedem tak přeci dlouhou. Ok přihlašuje se 5 dobrovolníků na dlouhou trať a tři zůstali rozumní a jedou 119.
Celý článek...
 
Jak na Salzku aneb rady zkušeného Tisk E-mail
Středa, 14. květen 2014
 Poprosili jsme dvojnásobného účastníka nejdelší Salzky Ondru Kavana, který se i letos chystá na svůj další start. Letos neponechává nic náhodě a chce pokořit pro nás nepochopitelnou hranici 12ti hodin. Předem mu děkujeme, že nám odpověděl na naše otázky.
1.    Víme, že se letos opět chystáš na nejdelší trasu Salzkammergut 211km. Jaké to bylo poprvé?
Poprvé? Těžké, člověk musí být trochu blázen, aby se vydal na takovou štreku. Bylo to strašně unavující. Ale za ten pocit po projetí cíle to stojí!!! Můj první ročník skoro 90 km v kuse pršelo, takže to chce být morálně zdatný.

Celý článek...
 
Dvoustovka čeká Tisk E-mail
Pondělí, 17. únor 2014
 Našli jsme si chvilku a položili tři otázky našim přem závodníkům, kteří se postaví v červenci na strat tratě 211km dlouhé. Počasí v letošní zimě je celkem přívětivé a tak jsme chtěli vědět jak se jim zatím daří plnit své představy a přípravě na tento sice krásný, ale o to díky své délce náročnější závod. Jestli se jim to daří posuďte sami? Příště se pokusíme zeptat těch co jsou přihlášeni na druhou nejdelší trať a to 129km.
Celý článek...
 
Copyright 2022 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter