Osobnosti radí
Rady před závody - díl třetí Tisk E-mail
Čtvrtek, 10. duben 2014
 Goofáci teprve nastupují do kolotoče závodů, ale někteří už závodí a chystají se i na závody, na kterých bude i naše účast. Proto zde i máme další díl našich osobností, kteří nám prozradí jak se rozjet a dobře připravit na start či i své postřehy. 1.    Už jsi vstoupil do závodní sezóny? Co tě čeká v nejbližší době? Adam: Ano minulou sobotu naší silniční klasikou Brno-Velká Bíteš- Brno. Teď v sobotu jedu první bikový závod, Bolatická 30ka, pak několik dalších tady v okolí. První týden v květnu pak první velký závod a to Author Šela marathon.
Celý článek...
 
Druhý díl Tisk E-mail
Úterý, 11. únor 2014
 Druhou dávku rad a postřehů máme zde. Zeptali jsme se našich spřízněných osobností. Na pár rad a postřehů jak jinak než k cyklistickému tématu.
1.Goofáci se připravují na Salzkammergut a někteří na nejdelší trať 211 km. Jaká je vaše rada, jak směrovat přípravu na tento vrchol naší sezóny?
Adam: Důležité je mít kvalitní základ, tzn. mít najeto co nejvíce km. Jelikož je to závod v alpách, tak je dobré mít najeto také spoustu km i v kopcích, protože trať závodu je opravdu náročná. No a druhá věc je, připravit se na závod hlavně psychicky. Mít na paměti, že je závod opravdu dlouhý a náročný.
Tomáš B: Pokud máte jako vrchol sezón závod v Rakousku tak příprava by se měla odvíjet od tohoto závodu. Jako v každém jiném případě je důležitý dobry základ tzn. Kvalitní objem, na kterém se dá posléze stavět.
Tomáš Č: Předem přeji Goofakům hodně zdaru a pevných nervů, přípravu bych směřoval na jediné a to je kvalitní objemové kilometry. Ničím jiným se objem do nohou nedostane.
Celý článek...
 
V dobré společnosti Tisk E-mail
Pátek, 10. leden 2014
 Je nám ctí vám sdělit, že se nám podařilo domluvit spolupráci se třemi špičkovými cyklisty, kteří se rádi poděli o své zkušenosti a pocity ze závodů či pomůžou radou jak s minima i třeba vytěžit maximum. Věříme, že nám všem to pomůže sebrat motivaci, sednout častěji na kolo a užívat si to čím dál víc. Dnes jen lehké představení všech, kdo nám jednou za měsíc odpoví na pár otázek a určitě se k podrobnějšímu představení ještě dostaneme.
Celý článek...
 
Katka Tisk E-mail
Čtvrtek, 05. březen 2009

 Díky Lukášovi jsme mohli udělat rozhovor s jednou úspěšnou, ne-li nejúspěšnější českou bikerkou České republiky,  Kateřinou Nash (Hanušová).  Kateřina začínala jako lyžařka. Jako juniorka získalo zlato a stříbro na mistrovství světa 1994 a 1995 v závodě štafet. V kategorii dospělých startovala na dvou mistrovstvích světa - v Trondheimu 1997 a v Ramsau 1999, kde obsadila 19. místo v kombinaci. Zúčastnila se rovněž dvou ZOH - Nagano 1998 a Salt Lake City 2002, kde jejím nejlepším umístěním bylo 19. místo v běhu na 15 km volně a českou štafetu, jako finišmanka dovedla na vynikající 4. místo. Horské kolo bylo pro ni nejprve tréninkový doplněk k běhu na lyžích.

Celý článek...
 
Copyright 2022 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter