1. Etapa: Sonthofen - Imst (121 km - 2447 m převýšení) Tisk E-mail
Neděle, 28. červen 2009
Vzdálenost:    121,0 km
Převýšení:    2447 m
Kopce:    Oberjoch, Namlos, Hahntennjoch
 
1. etapa Budíček byl dán na 7:15. První naše cesta vedla k oknu a zjišťovali jsme počasí. Naštěstí nepršelo a i předpověď říkala slunný den. Jelikož jsme se moc nerozjeli den předem, vyrazili jsme  ke startu se rozjet s dostatečným předstihem. Ujeli jsme 20 km a 3 minuty před startem jsme se zařadili do druhé skupiny.
Asi minutu před startem jsme uslyšeli velkou ránu a k našemu nemilému zjištění to bylo Iceovo přední kolo. K našemu údivu ihned přiskočili dva závodníci a jali se výměny duše a do startu druhé vlny se jim to podařilo. Jen ruční pumpičkou se nepodařilo nafouknout kolo do patřičné tvrdosti. První kopec jsme vyjeli na VELKOU dle našeho vedoucího zájezdu Peta, ale to nám pak bylo spočítáno. Letos se nám podařilo udržet naši strategii natahat špice. Přes občasné překvapivé 15% vlnky jsme se dostali až pod poslední kopec Hahntennjoch. Zde začalo opravdové peklo. Prvních pět metrů bylo na velkou, ale pak už jsme museli slevit ;). Po druhém tunelu se kopec na dva kilometry lehce zmírnil. U občerstvovačky na nás čekal Pete a ihned nás povzbudil, že na náš čeká ještě 8 km, ale mnohem horších ;). Domluvili jsme se s ním, jestli by nesehnal pumpu, aby jsme před posledním sjezdem dofoukli přední kolo. Pak už na nás čekal 14 km sjezd do cíle. Poté už chybelo dostat se jen do hotelu, ale to jsme nevěděli, že pojedeme zpátky do kopce, co jsme předtím sjeli, ale už jen 5 km s převýšením 300 m. Na hotelu jsme smočili nohy v ledovém bazénu a po něm následovala nezbytná masáž, pasta party a deci na krvinky ;). Musíme přiznat, že loni první etapa byla delší, ale mnohem lehčí. Letos už po prvním dnu cítíme nastupující únavu. No uvidíme co přinesou další dny.
 
Fotografie ZDE.
 

 

 
 
< Předch.   Další >
Copyright 2019 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter