5. Etapa: Naturns - Livigno (118,30 km, 3570 m převýšení) Tisk E-mail
Čtvrtek, 02. červenec 2009
Vzdálenost:    118,30 km
Převýšení:    3570 m
Kopce:    Stilfserjoch, Passo Foscagno, Passo d'Eira
 
5. etapa Dnes ráno jsme se probudili už v 6:50, asi jsme se nemohli dočkat ;) Při snídani se vtipkovalo s ostatníma českýma klukama (Klíma, Janoušek, Poudera a  naši staří známí Vočolci),  kteří spali ve stejném penzionu jako my. A všem nám etapa naháněla hrůzu. Právem! Prvních 37 km se jelo do mírného kopce za doprovodným vozidlem. Někdy se nastupillo, ale dalo se v pohodě udržet až do stoupání na vrchol Stelvio a pak už to začalo.

Zde by jsme mohli ukončit náš report a napsat očistec ;). Kopec měří z vesnice Prat 27 km a od vrcholu nás dělilo 48 zatáček. V kopci není místo, kde by se dalo trochu odpočinout a pro nás stokilové cyklisty to opravdu není moc ideální. Pod kopcem nás přivítalo sluníčko 30 stupňů a 6 km pod kopcem začalo pršet a teplota klesala až na 3 stupně. Cestou dolů jsme pořádně promrzli, ale to ještě nebylo všechno, ještě jsme museli vystoupat s jednou vlnkou na 18 km kopec, kde nám pro změnu začali padat kroupy. Bolest to byla velká, ale dostali jsme se do cíle. Jako dva rampouchy jsme se dostali do hotelu a dali si horkou sprchu. Teď pijeme čaj s grapou a je nám líp. Zítra nevíme co od 180 km dlouhé etapy můžeme očekávat, asi druhý očistec. Teď půjdeme na masáž pak na jídlo. No a po něm už jen do postele a tam si necháme zdát o zítřku ;)

Fotky ZDE


 

 
< Předch.   Další >
Copyright 2019 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter