6. Etapa: Livigno - Kaltern (180,76 km, 3770 m převýšení) Tisk E-mail
Pátek, 03. červenec 2009
Vzdálenost:    180,76 km
Převýšení:    3770 m
Kopce:    Passo d'Eira, Passo Foscagno, Passo Gavia, Passo Tonale, Mendelpass
 
6. etapa Na dnešní etapu už jsme se připravovali včera večer a to tím, že jsme snědli tři pizzy ;) Tedy my s  Radkem jednu a Pete si poradil se zbytkem ;) Alpský vzduch mu dělá dobře a dokonce i snídá ;). Budíček nás klasicky probudil v 7 hod a co nás nejvíce zajímalo bylo, jaké bude počasí. Hurá, obloha krásně modrá, ale přeci jenom jsme si říkali, oblékneme se a nezbytnou pláštěnku dáme do kapsy.

Etapa začínala kopcem, kterým jsme včera končili etapu a tak jsme věděli co nás čeká. Kopec jsme jeli v poklidném tempu, přeci jenom jsme si uvědomovali, že dnes je dlouhá etapa. Po vyjetí následoval sjezd a v půlce sjezdu v rychlosti asi 65 km/h jsem slyšel ránu a hned jsem měl prázdné přední kolo. No začal jsem lítat po silnici, ale naštěstí jsem se na ní ještě zastavil a nic se mi nestalo. Po vyměnění duše (pomáhal mi s tím český kolega z teamu Bad boys a za to mu děkuji) u nás zastavilo servisní  auto a přineslo velkou pumpu, že nám pomůže, ale přední kolo bylo v osmičce a tak k mému překvapení vyndal kolo z auta a půjčil mi ho na dokončení etapy. Pak už jsem pokračoval v cestě. Dole pod kopcem na mě čekal Bonkie a pak už jsme se snažili trochu sjet naší ztrátu. Jestli se to povedlo či ne už je jedno, protože jsme přežili Passo Gavia, který se ke konci nepříjemně zvedne (včerejší Stilfserjoch byl ale horší)  a i Passo Tonale, dorazili jsme do cíle. Před posledním kopcem na nás čekal Pete a měl pro nás Caca Colu a ta nám opravdu pomohla. Máme náš rekord, tolik jsme ani jeden z nás na kole neujeli a tak jsme rádi, že už jsme na hotelu. Bonkie je na masáži já na ní čekám a oběma nám už kručí v břiše, což je dobré znamení. ;)

Zítra už nás čeká poslední etapa. Dle profilu vypadá jako nejlehčí, ale jedeme ji sedmým dnem a tak myslíme, že i tak bude dole. Těšíme se do cíle, že si pořádně vychutnáme zasloužené cílové pivko ;).

Fotografie ZDE


 

 
< Předch.   Další >
Copyright 2019 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter