X-terra a guláš budou Tisk E-mail
Pátek, 12. červenec 2013
 Po roce jsme opět na Jesenici. Podařila se zajistit chata Delfín, která je jen 500 metrů od památné vodácké chaty, kde to všechno jednoho krásného dne začalo. Informace o trati přidáme v soboty, kdy sokolovská větev jede značit trať, která povede jak po pláži tak lesem i polní cestou tak se dostane i na silnici, kde žádáme všechny o opatrnost, protože se X-terra pojede za silničního provozu, kde sice moc aut nejezdí, ale nějaké se tam objevit může.

 Chata je vybavena pokoji po 3, 4 a 5, kde je základní vybavení, WC a sprchy (fungují při zakoupení žetonu za 20kč) jsou společné jediné rozdělení je na muže a ženy, menší kuchyňka, společenská místnost s krbem a jedním tenisovým kurtem.Nečekejme Lucku, ale myslím, že i tak se nám tam bude líbit, protože nám nejde o luxus, ale o navázání setkání po Pradědu.
 Další dobrá zpráva je, že po loňském kuchařském úspěchu se ujme starostí o jídlo Petr Schubert pro plno lidi známý jako Schubi, ale pro Goofáky jako Lionel Richie Laughing.   Proto si pro nás přichystá překvapení v podobě jeho výborného Guláše, který po závodě určitě přijde každému vhod. Ke grilování asi přichystáme tentokráte něco z kuřecího masa. Program na sobotu navrhuji se buď domluvit na nohejbalovém turnaji, či cyklo výlet na Hrozňatovský zámek. Na místě dnešního zámku v Starém Hrozňatově stával na skále nad potokem hrad, jehož nejstarší částí je dodnes zachovaná okrouhlá románská věž s více než 3 m silnými zdmi o obvodu asi 32 m a stejně vysoká (Černá věž). U hradu je též Poutní areál Maria Loreto s kostelem sv. Ducha je jedním z nejnavštěvovanějších poutních míst v Čechách i v Německu. Jde o typ loretánské kaple, jejíž podoba je odvozena od Svaté chýše v italském Loretu. Byla postavena chebskými jezuity v letech 1664-1689 zároveň s křížovou cestou. U toho máme venkovní restauraci s domácí českou kuchyní pro občerstvení a to vše je jen 15km od chaty. Je to na nás Smile.

  

 
< Předch.   Další >
Copyright 2019 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter