Goofy výzva 2014 Tisk E-mail
Pátek, 27. září 2013
 Letos jsme se bavili na Pradědu, že bychom mohli vyrazit na nějaké závody hromadně. Pomalu to nabírá dech a jsou tu první zvěsti o tom, že první vlna dorazí do Klatov a legendárního Krále Šumavy. Zatím ho většinou jezdila západní klika od Sokolova s občasnou účastí střeďáka Icessena. Letos se sjedou i kluci Moraváci. Tak kdo se přidá dál?
Něco o králi? O tomto už dnes legendárním závodě, který se pojede 21. Ročník, není moc co napsat. Je krásný svým prostředím Šumavy, ale i těžký, když se nepodaří počasí, dokáže být i hodně záludný.

Závod, který nově dostal do názvu kromě tradičního "Král Šumavy" také "Memoriál Františka Šraita", se proslavil svým dech beroucím startovním rituálem postaveným na melodii skupiny Manowar písně Crown and the Ring.  Trať si vybere každý a to od 46km přes 73km po 105km. 

Stránky , Report 2013 , 2012, 2010


 Letos jak to vypadá, to bude jen příprava asi na vrchol Goofy ;). A to, že se pojede největší evropský bike maraton v Evropě, který se pořádá v rakouském Bad Goisernu. Účastní se ho na 4000 závodníků z 37 zemí světa a to už je co říci. Tak 2014 bude s Goofákama na startu.
Co o Salzce? Jak píšou na stránkách. TROPHY je každoročně výzvou pro všechny, kdož mají rádi horská kola. Nádherná kulisa Solné komory, parádní bikové trasy, doprovodný program a pohostinnost místních je důvod proč nezůstat doma. A to my nezůstaneme ;). Trať si najde opravdu každý a natož Goofák ;). Od 25km až po 211km, ano čtete dobře ;). Pro vyhledavače adrenalinu má Salzkammergut připravenu jednu lahůdku! Nejdelší trasa Trophy měří 211,3 km, má převýšení neuvěřitelných 7.049 výškových metrů a platí za nejtěžší maraton v Evropě. Průměrně ho  nedokončí 30 až 50 procent startujících a respekt z něj mají i borci jako jsou Tomáš Trunschka, Ondřej Fojtík, Wolfgang Fasching, Bart Brentjens, Tinker Juarez nebo Roberto Heras. Vedle skvělé kondice musí závodníci disponovat takovými vlastnostmi jako je výborná technika jízdy a mentální odolnost. Kdo zvládne Praděd, dá i tuhle výzvu. Dlouhá trať je brzo plná tak se musíme včas přihlásit. Kdo, že do toho jde? Dan Kovář, Já Ice, Palin. Kdo ještě přislíbil účast v Rakousku? Pavel Kapr Havlík, Zdeněk Dryák, Radek Sova, Ivo Výboch a benjamínek Šimon Výboch. Uvidíme, jakou pojedou trať. Prostě nevšední zážitek pro všechny. Přihlášky se otvírají v říjnu a tak kdo bude chtít dlouhou, ať dlouho nepřemýšlí ;) a přihlásí se. Bude mít před sebou celoroční výzvu proč vyrazit na kolo ;).
Penzion se pokusíme sehnat přes kamarády v Rakousku a perlička bude, že Dan udělá „spešl“ edici dresů a každý, kdo se přihlásí, bude mít na dresu Goofy číslo km tratě, které se zúčastní.
Nač váhat po Pradědu a triatlonu další možnost setkání. Pak bychom mohli dva tři dni zůstat v penzionu, užili si večírek, jak umíme jen my ;).

Stránky

 
< Předch.   Další >
Copyright 2019 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter