Máme nejvyššího bikera Tisk E-mail
Pátek, 26. září 2014
 Jiří Okáč (*3. listopadu 1963) v Brně je bývalý československý a český basketbalista a trenér. Patřil mezi nejvýznamnější basketbalisty a mezi vůdčí osobnosti československé a české basketbalové reprezentace. Jako hráč byl účastníkem 10 světových a evropských basketbalových soutěží. V roce 1992 hrál ve Španělsku kvalifikaci na Olympijské hry 1992. Československo skončilo šesté a z kvalifikace na OH nepostoupilo. V roce 1998 byl vyhlášen nejlepším basketbalistou České republiky. Třikrát v letech 1987, 1997, 1998 byl zařazen do nejlepší pětky hráčů československé resp. české 1. ligy basketbalu a hrál čtyřikrát All-Star zápasy ligy. Zúčastnil se devíti evropských soutěží, pětkrát finálové části Mistrovství Evropy mužů: 1983 v Nantes, Francie, 1985 ve Stuttgartu, Německo, 1987 v Athénách, Řecko, 1991 v Římě, Itálie a 1999 v Paříži, Francie, dále čtyřikrát kvalifikační a semifinálové části v letech 1995, 1997, 1999 a 2003. S basketbalovou reprezentací Československa získal na Mistrovství Evropy jednu stříbrnou medaili.Dost citace Wikipedie! my známe Okiho jako super člověka co hned při prvním setkání mezi nás zapadl a my jsme moc rádi, že ho můžeme přivítat. Další člen co výrazně překračuje průměrnou výšku cyklisty a s výškou 217cm se stává nejvyšším Goofáke a myslíme, že i nejvyšším bikerem v ČR. 
 
 
1.    Napiš nám něco o sobě?
Zdravím všechny Goofáky,
To, že můj otec hrál basket a posléze i má výška, mě předurčili, jakému sportu se budu věnovat. Začal jsem v 10 letech (1973) ve Zbrojovce Brno kde jsem hrál až do r.1990. Potom jsem odešel hrát do zahraničí (1990-1996) a protože jsem se tam už trochu nudil, vrátil jsem se k nám do Opavy, kde jsem se seznámil s borcem co vydržel sedět měsíc v autě Lukášem R., nadějným hokejistou Selošem a po 2 úspěšných sezónách, kdy jsme získali titul jsem poznal i novou posilu pechfogla  Ice, to znamenalo jen 3-tí místo a můj odchod z Opavy Laughing.
Potom jsem působil různě v Čechách i v zahraničí, kde jsem ve 44 letech ukončil profesionální karieru.

2. Tvůj vztah k cyklistice?
Ke kolu jsem se dostal díky tomu, že jsem se přes léto vždy musel fyzicky připravovat na další sezónu. Postupem roků to byla čím dál větší nuda, zvláště běhání, proto jsem si pořídil v Německu můj první MTB. Vyroben byl vhledem k mé nekonfekční postavě na míru.
Na začátku mě to taky moc nechytlo. Najíždění kilometrů o samotě není nic pro mě, ale postupem času, hlavně po ukončení kariéry, jsem v Brně začal jezdit s kamošama na vyjížďky, po kterých se odměňujeme pivem atd. a najednou dostala cyklistika úplně jiný rozměr Wink.
Pořídil jsem si i silničku a k 50tinám i nový MTB.

3. Jak si se dozvěděl o Goofy?

O Goofy Teamu jsem se poprvé dozvěděl od Ice, když jsem ho byl navštívit a oslavit jeho 30-tiny v Rakouském Welsu, kde působil. Obědnal mi Goofácký rukavice, s tím, že se domluvíme a vyjedu s Goofákama na Praděd....

4. Jak vnímáš Team Goofy?

Ta myšlenka se mi líbila, ale časem se na to nějak zapomnělo. Ale náhodou jsme se potkali letos v Pavlově po závodě, kde jsem měl možnost poznat i velice sympatickou část teamu. V opilecké pýše jsem přislíbil účast na Pálavském krpálu a tam jsem se přesvědčil, že můj první dojem byl správný a s Goofákama jsem si to (hlavně u Bobulákú) moc užil!!!

5. Jakých akcí Goofy se chceš zúčastnit?

Už se samozřejmě těším na další setkání. Chtěl bych zkusit vyjet Praděd, tak doufám, že to dám s rodinou termínově do kupy.

6. Jaké máš případně své sportovní či přímo cyklistické cíle?
Protože jsem sportovní důchodce, žádné moc sportovní cíle si nedávám. Chci jezdit pro potěšení, tzv. udělat si žízeň a pak to všechno probrat s příjemnými lidmi v příjemném prostředí Wink.
Přejeme hodně najetých km a hodně společných Goofy akcí s Tvojí účastí a třeba i na legendární Salzkammergut Trophy.
 
 
< Předch.   Další >
Copyright 2019 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter