Déjá vu Zelené hory 1.5 Tisk E-mail
Pátek, 01. květen 2015
 Po roce se jela v chebském poháru časovka na Zelenou horu. A trošku z historie. Bismarckova věž, která byla postavena roku 1891 dřevěná vyhlídková věž. Ta vydržela pouze do roku 1907, kdy musela být pro nevyhovující stav uzavřena. V roce 1909 se rozhodl okrašlovací spolek v Chebu postavit novou rozhlednu. Projekt navrhl architekt Rolf Beier. Samotnou stavbu provedl zednický mistr Zuber. 3. října 1909 byla osmnáct metrů vysoká stavba otevřena. Pojmenována byla jako rozhledna Otto von Bismarka, která je již 22 let cílem (kus historie taky Wink).
 
 
Časovka vede kousek po asfaltu, ale pak vede lesem přes kořeny a kameny lesní cestou až k rozhledně. Já jako loňský rok jsem se rozhodl, že je potřeba něco najet a i se si zpříjemnit mou cyklistickou samotu Cool. No a vše skoro bylo jako loňský rok. Vyjel jsem za sluníčka, ale ihned jsem si bral pláštěnku, a dojel jsem za deště. Po dojetí na start mě hlásili, že jsem stihl dojet v čas se přihlásit. Jaká škoda Smile Nohy říkaly, že nej. varianta bude si koupit lístek na vlak a vrátit se suchou nohou zpět do Sokolova Wink.  No, když jsem to stihl tak to přeci vyjedu ne? Byla celkem zima, ale i tak jsem přemýšlel jet či nejet v krátkém. Pak jsem usoudil, že kdybych jel v dlouhém, už bych neměl v čem jet domů. Byla tu varianta v krátkém Cool. Na startu jsem sundal pláštěnku a vydal jsem se dobít rozhlednu v co nejkratším čase, ale po první minutě už jsem si říkal, že dojet taky nebude špatný, v nejprudším stoupání a na kořenech, že neslézt vlastně taky bude výhra Sealed. Takže sem vyhrál nad sebou. Dojel jsem a neslezl Laughing. Nakonec jsem nahoru vyjel jedenáctý ze čtyřiceti čtyř startujících a bramborovej ve své kategorii. Pak už jen óda na radost. Ve startovném byl párek a pivo a po vyhlášení cesta domů byla bez deště, zakončená orosenou plzničkou z tanku Wink. Co více si přát? Snad jen ať nás příště jede více z Goofy. Ta cesta zpět za to stojí ;) No snad už třeba vyjde z Chebské kořenovky příští týden Tongue out..
 

Výsledky:
Ice 14:49 Celkově 11/44 Master I 4/8
 
 
< Předch.   Další >
Copyright 2019 Team GOOFY.
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter